LAJM I FUNDIT/ Ngjarje e rëndë, dyshohet për 3 të vdekur dhe disa të pla.gosur –Një person i armatosur me thi.ke ka sulmuar kalimtarët e rastësishëm në Gjermani, duke vra.re 3 prej tyre dhe pla.gosur disa të tjerë.

Ngjarja është regjistruar në qytetin e Ëurzburg dhe motivet e këtij sulmi të rëndë janë ende të paqarta.

Mediat gjermane bëjnë me dije se zona është rrethuar nga forca të shumta policie, ndërkohë që agresori është neutralizuar.
Share:

Author: rda

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *