LAJM I FUNDIT/ Shpërthen flaka e zjarri i madh, nxirren nga shtëpitë banorët, momente paniku, jan jasht rezikut per jeten

 

Tym e zjarr në katin e pestë të një pallati në Kamzë. Fatmirësisht ngjarja nuk ka shkaktuar dëme në njerëz. Policia ka evakuuar banorët dhe zjarrfikësit kanë bërë të mundur shuarjen e flakëve.

Grupi hetimor punon për përcaktimin e rrethanave të ngjarjes.

Tiranë/Informacion paraprak

Rreth orës 11:25, në Kamzë, ka rënë zjarr në katin e 5 të një pallati.

Sherbimet e zjarrfikses po punojnë për fikjen e zjarrit, ku ka vetëm dëme materiale, pasi është bërë evakuimi i menjëhershëm i banorëve.

Grupi hetimor punon për përcaktimin e rrethanave të ngjarjes.

Share:

Author: rda

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *