LAJM I FUNDIT/ SPAK bën goditjen e radhës, ka të arrestuar në Ministrinë e Brendshme. Ja ç’po ndodh –

SPAK ka ndërmarrë sot një tjetër aksion në lidhje me abuzimin me fondet publike dhe ka kerkuar ne gjykate e cila ka pranuar kerkesat per kontrolle ne zyra dhe banesa zyrtaresh.

Sipas burimeve nga SPAK dyshohet se ka të arrestuar nder zyrtarë dhe ish-zyrtarë që janë përfshirë në tenderin e uniformave të policisë.

Sipas burimeve ky tender ka shkaktuar dëm ekonomik për buxhetin por është shkelur edhe barazia në tendere. Mes urdhër arresteve që SPAK ka lëshuar ështe edhe emri i një zyrtari të lartë në ministrinë e Brendshme, shkruan faxweb.
Share:

Author: rda

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *