LAJM I FUNDIT/ Tërmet i fortë në jug të Shqipërisë, ja sa ishte magnituda

Lëkundje të forta tërmeti janë ndier pak minuta më parë në Gjirokastër, Sarande dhe Himare. Sipas EMCS-së, epiqendra ka qenë 20 km larg Janines.

Lëkundjet e forta të termetit janë ndier edhe në Gjirokastër, banorët e të cilës janë tmerruar nga dridhjet me magnitudë 4.9.

Share:

Author: rda

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *