LAJM I FUNDIT/ Tragjedi e rëndë në Shqipëri, humb jetën një fëmijë vetëm 7 vjeç, detajet –

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Berat, ku një fëmijë është mbytur në lumin Osum.

“Në fshatin Moravë, në lumin Osum, shtetasi N. P., 7 vjeç, është mbytur gjatë kohës që ka qenë duke u larë në këtë lumë.

Punonjësit e Policisë, bashkë me banorët e fshatit, pasi kontrolluan në lumë, gjetën dhe nxorën trupin e pajetë.

Grupi hetimor po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes”, njofton policia. 

Share:

Author: rda

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *