Lajm i hidhur nga Elbasani/ Ndërron jetë mamia, u prek nga koronavirusi

0
28


ELBASAN

Lajm i hidhur na vjen nga Elbasani. 50-vjeçarja Majlinda Ilirjani ka ndërruar jetë nga koronavirusi.

Ajo njihej jo vetëm në Elbasan, por dhe në zonat përreth, si një mami e zonja me 30 vite eksperiencë. Majlinda ushtronte profesionin e mamisë, pranë Spitalit Rajonal të Qarkut të Elbasanit.

Ndarja nga jeta e saj është një humbje e madhe jo vetëm për familjarët e saj, por edhe për kolegët dhe nënave të reja që ajo iu shërbeu me devotshmëri dhe profesionalizëm.

The post Lajm i hidhur nga Elbasani/ Ndërron jetë mamia, u prek nga koronavirusi appeared first on Roba Da Albanesi.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here