Lajm i mire nga Amerika/ Shtëpia e Bardhë propozon ligjin për shtetësinë për miliona emigrantë

0
16


Shtëpia e Bardhë njoftoi sot prezantimin në Kongres të një ligji për reformën e imigracionit që do të krijojë një rrugë shtetesie në tetë vjet për miliona emigrantë dhe do të ofrojë një proces më të shpejtë për rregullimin e ‘ëndërrimtarëve’, emigrantëve që kanë arritur në Amerike kur ishin ende minoren ne ndjekje te prindërve te tyre te parregullt me dokumentat transmeton shqiptari.net.

Propozimi i Shtëpisë së Bardhë, shpjeguan disa zyrtarë të administratës, synon të rifillojë debatin mbi sistemin e migracionit.


Previous articleNdryshim drastik i motit. Iken Dimri, ja cfare pritet javen tjeter


LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here