Lajmi fundit/ Rriten sërish infektimet dhe v.dekjet nga Covid

0
18
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike (IKSHPK), ka regjistruar të mërkurën 297 raste të reja, pas testimit të 2,667 mostrave në institucionet publike dhe ato private.

Në 24 orët e fundit, ky Institut ka regjistruar pesë vi.ktima të diagnostikuara me sëmundjen COVID-19.

“Rastet e vdekjes janë nga komunat: Prishtinë 2 raste (81, 53 vjeç), Ferizaj 1 rast (79 vjeç), Rahovec 1 rast (80 vjeç) dhe Suharekë 1 rast (57 vjeç)”, ka njoftuar IKSHPK.

Në të njëjtën periudhë, këtë sëmundje e kanë mposhtur 311 persona, derisa raste aktive janë 6,857.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here