Le.meri situata në spitale/ Të gjitha shifrat në Shqipëri po përke.qësohen tme.rrshëm

0
110

This post has already been read 105 times!

Shifrat e 24 orëve të fundit tregojnë se në vend situata po përkeqësohet. 149 raste të reja me ko.ronavi.rus u zbuluan gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar totalin e të inf.ektuarve në 14 266.

Në 24 orët e fundit kanë humbur jetën katër pacientë kanë humbur jetën. Janë shëruar 139 qytetarë duke e çuar në 8 675 numrin e të shëruarve në vend që prej fillimit të ep.idemisë.

Aktualisht në spitalin Infektiv dhe “Shefqet Ndroqi” po trajtohen 206 pacientë, 20 në terapi intensive nga të cilët 7 pacientë janë të intubuar.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here