Lefter Maliqi lëshon gojën fare nuk lë gjë pa thënë për Ramën: Akullorja do i shkri, ka…. do i mbetet atij në dorë

0
25

This post has already been read 18 times!

Rilindja do të shkrihet si akullore, ndërsa kaushi do të mbetet ty. Ky është para lajmërimi në adresë të kryeministrit Edi Rama nga deputeti i opozitës parlamentare, Lefter Maliqi.

Lefter Maliqi-Ramës: Paraja e tepërt do të hajë kokën

Përmes një postimi në Facebook, ky i fundit, teksa i rikthehet edhe një herë deba tit për Kodin Zgjedhor, shprehet se, PS i kaa hyrë fr ika në p alcë nga ajo që ai e quan “fitorja spektakolare e PD-LSI”.

Reagimi i plotë i Lefter Maliqit: Rilindja do shkrihet si akullore, kaushi do i ngelet Ramziut!

Pas presionit të fortë të partnerëve tanë ndërkombëtarë, Ramziu u tërhoq nga kalimi i ndryshimeve kushtetuese, që kishte kërcënuar se do ti kalonte në seancën e sotme plenare, edhe pa dakordësinë e Opozitës së Bashkuar dhe asaj parlamentare. Megjithëse të kuptoj, sepse çdo gjë e ndershme dhe e drejtë, për ju ështtë e pamundur.

/RDA News

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here