Pasditen e sotme, një tërmet me madhësi 4.6 rihter tronditi rajonin midis Elassona, Trikala dhe Larisa në Greqi.

Lëkundja u regjistrua në orën 06:56 të pasdites së sotme ndërsa epiqendra e ishte 14 km në jugperëndim të Elassonas.

Sipas mediave greke, thellësia ishte 14.7 km. Nuk raportohet për dëme apo të lënduar.

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here