Lëkundje të forta tërmeti në Greqi, ja epiqendra dhe magnituda

0
28

This post has already been read 18 times!

Një tërmet me magnitudë 4.3 i shkallës Richter ka tronditur Greqinë vetëm pak minuta më parë.

Sipas faqes europiane EMSC, lëkundjet ishin në thellësi 5 kilometër, çka ka shkaktuar edhe lëkundje të forta. Epiqendra e tërmetit u lokalizua 34 kilometra nga Sykia, raportojnë mediat greke.

Deri më tani nuk ka njoftime për të lënduar apo dëme materiale, ndërkohë që neësbomb do t’ju mbajë të informuar në vazhdim.

/RDA News

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here