Lëkundje të forta tërmeti në Shqipëri, magnituda 5 ballë

0
26

This post has already been read 21 times!

Nuk ndalen tërmetet në Shqipëri.

Një tjetër lëkundje e fortë është regjistruar mesnatën e së enjtes.

Sipas EMSC, tërmeti ishte me magnitudë 5.06 ballë në detin Adriatik.

Thellësia e tërmetit ishte 10 kilometra, epiqendra në det, përballë zonës së Hamallajt, shkruan meganews.al

Lëkundjet janë ndjerë dhe në zonat përreth qarkut të Durrësit.

Ndërkohë EMSC i ka cilësuar këto lëkundje si të shkallës 3.

/RDA News

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here