Një javë pas zgjedhjeve te 25 prillit, dhe pas raportit paraprak per tom shefja e misionit të OSBE-ODIHR, Ursula Gacek, zbarkoi mëngjesin e kësaj të hëne në selinë blu.

Aty ajo ka zhvilluar një takim me kjreun e PD-së, Lulzim Basha.

Burimet bëjnë me dije se të pranishëm janë edhe përfaqësues të tjerë të PD si Ivi Kaso apo Oerd Bylykbashi.

Takimi vjen pas daljes së rezultatit zyrtar nga KQZ, që konfirmoi mandatin e tretë të Edi Ramës dhe PS me 74 deputetë në Kuvend.


Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here