Categories: Uncategorized

Lindi trinjakë, por teksa fëmijët rriteshin nëna bën zbulimin e paimagjinueshëm që habiti dhe doktorët

Becki-Jo është një nënë shumë e re, ajo është vetëm 23 vjeçe dhe jeton në Liverpool me partnerin e saj Liam. Së bashku ata kanë një vajzë të quajtur Indiana dhe, në vitet e fundit, dëshira për t’i dhënë asaj një vëlla apo motër të vogël ishte shumë e fortë.

Pra, pas përpjekjes për disa kohë, Becki-Jo mbeti shtatzënë. Por asnjëri prej tyre nuk do të priste që të përballonte një përvojë të tillë.

Fillimi i shtatzënisë ishte i tmerrshëm, marramëndje, të vjella, dobësi, dhimbje koke të vazhdueshme. Pastaj gjatë ultratingujve të parë, ata zbuluan të vërtetën.

3 zemra të vogla po rrihnin brenda barkut të saj, Becki dhe Liam ishin duke pritur për 3 binjakë. Një surprizë e pabesueshme, por edhe pak e papritur. Shtatzënia vazhdoi në mënyrë normale, nëna dhe fëmijët gëzonin shëndet të shkëlqyeshëm. Komplikimet erdhën shumë më vonë.

Gruaja e re kishte kontraktime, por fëmijët ishin shumë të vegjël, shkruan ShkodraNews. Mjekët kanë provuar në çdo mënyrë që t’i ndalojnë kontraktimet dhe të vazhdojnë shtatzëninë. Por, në fund, ata duhej t’i bënin asaj një lindje me një seksion cezarian. Të tre mbijetuan, por u mbajtën në kujdes intensiv për 6 javë. Ata peshonin rreth 1.6 kg secili.

Sa më shumë fëmijët rriteshin, aq më shumë Becki dhe Liam nuk mund t’i dallonin ata, ata ishin identikë. Mjekët shpjeguan se lindja e 3 fëmijëve homozigotë ishte diçka e rrallë, ka vetëm një shans në 200 milionë që mund të ndodhë.

“Mësova t’i dalloja sepse ata kanë 3 karaktere të ndryshme”, thotë Becki-Jo.

/RDA News

rdadmin

Recent Posts

Surprizë/ Almeda Abazi dhe Tolgahan do të bëhen prindër për herë të dytë

Almeda Abazi është komentuar gjithmonë për thjeshtësinë e saj, jo vetëm në mediat shqiptare, por…

3 days ago

“Ndërsa shtrëngoja fëmijën tim të parë, humba të dytin”/ Meghan Markle zbulon çfarë i ndodhi në korrik

Dukesha e Sussex, Meghan Markle ka zbuluar se ka humbur një foshnjë në muajin korrik.…

3 days ago

Humbi dy vëllezërit nga Covid-19, pedagogu: Nuk prisnim që kolla t’i merrte jetën, u bllokua informacioni!

Afrim Osmani është pedagogu shqiptar, i cili humbi brenda pak orësh dy vëllezërit e tij.…

3 days ago

“Oj lavire, kam me…”/ Djali i deputetit shqiptar që kërcënonte të dashurën e të atit, merr postin e rëndësishëm

Flakron Shala, djali i deputetit Haxhi Shala, i cili është emëruar Konsull i Përgjithshëm në…

3 days ago

I prekur nga Covid-19, trajneri i Kukësit dërgohet me urgjencë në Turqi

Trajneri i Kukësit, Skënder Gega është dërguar me urgjencë në Turqi për kurim të specializuar…

3 days ago

Nuk ndalet koronavirusi, humb jetën një tjetër mjek

DIBER Një tjetër mjek nuk ka mundur ta fitojë betejën me COVID-19. Ka ndërruar jetë…

4 days ago