Categories: Uncategorized

Lirohet pas 10 muajsh 18-vjeçari në Korçë


KORÇË

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në orët e para të mëngjesit në 19 dhjetorin e vitit të kaluar, ku në fshatin Mbroje, humbi jetën Flamur Duci.

Duci u v r a para lokalit të tij, në atë kohë sipas policisë, u g o d i t me t h i k e në krahun e zemrës ndërkohe që iu gjetën dhe p l a g e  të ndryshme në trup, të shkaktuara nga lëndë djegëse në mënyrë që të fshiheshin gjurmët.

Policia e Korcës dyshohet se e gjeti autorin, i cili ishte një 18-vjeçar.

Pas dhjetë mujash hetime, Gjykata e Korçës ka lënë të lirë 18- vjecarin Devis Hoti i cili u ndalua si i dyshuari që i mori jetën Flamur Duci nga fshati Mborje.

Gjykata ka ndryshuar masën e sigurisë nga arrest me b u r g, në detyrim paraqitje, pasi nga analiza e ADN e një fije floku gjetur në t h i  kë n me të cilën u  v r a pronari i dyqanit, nuk i përkiste 18- vjeçarit të dyshuar si autor i ngjarjes.

Nëna e djalit tha përpara kamerave se djali i saj u mbajt për tetë muaj në qeli pa asnjë provë, ndërsa kërkon drejtësi.

Valbona Hoti u shpreh për “News 24 “se djali i saj është i pafajshëm.

Ajo deklaroi:

Jam e ëma e Devis Hotit. Djali doli i pafajshëm. Nuk kishte bërë gjë. Të gjendet autori. Djali bëri kot tetë muaj brenda. Pse? Pse? Duam drejtësi. Pse i bëri djali 18 vjeç. Nuk e kishte bërë fëmija. Doli ekspertiza, ADN-ja. Është me detyrim paraqitje. Pse e ka lënë detyrim paraqitje? Ekspertiza doli. Dua të drejtën time.

The post Lirohet pas 10 muajsh 18-vjeçari në Korçë appeared first on Roba Da Albanesi.

rdadmin

Recent Posts

Surprizë/ Almeda Abazi dhe Tolgahan do të bëhen prindër për herë të dytë

Almeda Abazi është komentuar gjithmonë për thjeshtësinë e saj, jo vetëm në mediat shqiptare, por…

12 hours ago

“Ndërsa shtrëngoja fëmijën tim të parë, humba të dytin”/ Meghan Markle zbulon çfarë i ndodhi në korrik

Dukesha e Sussex, Meghan Markle ka zbuluar se ka humbur një foshnjë në muajin korrik.…

12 hours ago

Humbi dy vëllezërit nga Covid-19, pedagogu: Nuk prisnim që kolla t’i merrte jetën, u bllokua informacioni!

Afrim Osmani është pedagogu shqiptar, i cili humbi brenda pak orësh dy vëllezërit e tij.…

12 hours ago

“Oj lavire, kam me…”/ Djali i deputetit shqiptar që kërcënonte të dashurën e të atit, merr postin e rëndësishëm

Flakron Shala, djali i deputetit Haxhi Shala, i cili është emëruar Konsull i Përgjithshëm në…

12 hours ago

I prekur nga Covid-19, trajneri i Kukësit dërgohet me urgjencë në Turqi

Trajneri i Kukësit, Skënder Gega është dërguar me urgjencë në Turqi për kurim të specializuar…

12 hours ago

Nuk ndalet koronavirusi, humb jetën një tjetër mjek

DIBER Një tjetër mjek nuk ka mundur ta fitojë betejën me COVID-19. Ka ndërruar jetë…

24 hours ago