Londer/ Arrestohet fieraku qe tentoi te korruptonte prokurorin

0
603

Pas shtatë vitesh kërkime, zyra e Interpol Tiranës identifikoi dhe në bashkëpunim me homologët anglez prangoi një qytetar fierak i kërkuar nga drejtësia shqiptare.

Top Channel mëson se Marsel Hoxhaj ndaj të cilit janë lëshuar dy urdhër arr esti, në 19 Janar 2014 dhe 26 Shkurt 2014 nga gjykata e Fierit është arre stuar në Londër.


Ndaj tij ka nisur procesi ekstradimit.

Në urdhrin ndërkombëtar të arrestit thuhet se , Hoxhaj 34 vjeç në bashkëpunim me Erigenst Sulajn tentuan të korru ptojnë një zyrtar publik (prokuror) duke i ofruar shumën e 2 milion lekë të vjetra për të lehtësuar pozitat e tij.


Të dhënat e urdhër arre stit tregojnë se Marsel Hoxhaj aku zohej për goditje të një oficeri policie pasi konstatoi se ai ishte duke i dhënë makinës në gjendje të dehur.

Hoxhaj do t’i vijojë procedurat e ekstradimit i mbajtur në një prej parab urgimeve në kryeqytetin britanik.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here