Lule te vetmuara/ Defne dhunohet ne jetimore

0
180

This post has already been read 135 times!

Neser do te ndiqni, Vajza e Zehras provokon Songylin duke i hedhur fjalë. Defne çmendet kur mëson se ëma e ka bra.ktisur. Ajo shk.atërron dhomën e vajzave dhe ndë.shkohet nga Nerimani.

Kemal kërkon të marrë të drejtat ligjore të Mesudes. Serkan habitet kur mëson se Nazan e ka lënë Defnen në jetimore por i qëndron pranë të ëmës në këto çaste të vështira.

Neriman e frikëson Defnen duke i thënë se nëse vazhdon me këtë sjellje do e çojnë në spital psikiatrik. Serkan shkon të marrë Defnen nga jetimorja por nuk arrin dot. Songyl del për darkë me të atin dhe Zehran me vajzën e saj.

Vajzat e jetimores ndihmojnë Defnen. Kemal vazhdon të tor.turojë Mesuden dhe i thotë se do e marrë Ejlylin në shtëpi. Zehra kër.cënon Songylin se do ja nxijë jetën./

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here