Categories: Uncategorized

Manastirliu jep lajmin: Ja sa vaksina kemi siguruar deri më tani

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka folur mbrëmjen e sotme lidhur me sigurimin e vaksinës anti-Covid.

Manastirliu tha se qeveria shqiptare është angazhuar plotësisht për sigurimin e vaksinës kundër Covid-19.

Sipas saj, qeveria është gati të sigurojë vaksinën edhe financiarisht. Ajo tha se aktualisht kanë akses te vaksina e Covax-it dhe ajo e Modernas, ndërsa tregoi se kanë prenotuar 567 mijë vaksina për 20% të popullatës.

“Është pikërisht fiks 20% e popullatës, konkretisht për 567 mijë qytetarë”, deklaroi ministrja në emisionin “Real Story”.

/RDA News

rdadmin

Recent Posts

Surprizë/ Almeda Abazi dhe Tolgahan do të bëhen prindër për herë të dytë

Almeda Abazi është komentuar gjithmonë për thjeshtësinë e saj, jo vetëm në mediat shqiptare, por…

12 hours ago

“Ndërsa shtrëngoja fëmijën tim të parë, humba të dytin”/ Meghan Markle zbulon çfarë i ndodhi në korrik

Dukesha e Sussex, Meghan Markle ka zbuluar se ka humbur një foshnjë në muajin korrik.…

13 hours ago

Humbi dy vëllezërit nga Covid-19, pedagogu: Nuk prisnim që kolla t’i merrte jetën, u bllokua informacioni!

Afrim Osmani është pedagogu shqiptar, i cili humbi brenda pak orësh dy vëllezërit e tij.…

13 hours ago

“Oj lavire, kam me…”/ Djali i deputetit shqiptar që kërcënonte të dashurën e të atit, merr postin e rëndësishëm

Flakron Shala, djali i deputetit Haxhi Shala, i cili është emëruar Konsull i Përgjithshëm në…

13 hours ago

I prekur nga Covid-19, trajneri i Kukësit dërgohet me urgjencë në Turqi

Trajneri i Kukësit, Skënder Gega është dërguar me urgjencë në Turqi për kurim të specializuar…

13 hours ago

Nuk ndalet koronavirusi, humb jetën një tjetër mjek

DIBER Një tjetër mjek nuk ka mundur ta fitojë betejën me COVID-19. Ka ndërruar jetë…

1 day ago