Marsela Çibukaj e tregon me zërin duke u dridhur si iku me gomone në Itali: Nuk kisha mbushur akoma 8 vjeçe dhe mami…

0
29

This post has already been read 26 times!

Këngëtarja e njohur, Marsela Çibukaj, ka qenë pjesë e rubrikës “Tani mund të këndosh” tek E Diela Shqiptare.

Marsela Çibukaj i habiti të gjithë me pamjen e saj, shfaqet elegante me disa kilogramë më pak (FOTO) - Lifestyle

Marsela ka ndarë me të gjithë historinë pr ekëse të emigrimit në Itali, duke treguar sesi udhëtoi me gomone në moshë 8-vjeçare drejt Italisë, të cilën e cilësuar si një eksperiencë të fri kshme dhe shumë të trishtë.

“Unë isha shumë e vogël, nuk i kisha mbushur ende 8 vjeç, mami dhe motra 2 vjeç dhe jemi nisur me gomone. Mbaj mend fr ikë, te rr or, trishtim, shumë pyetje për të ardhmën, çfarë do ndodhte më vonë.”

Ajo tregoi se udhëtimi natën ishte i fri ksh ëm dhe i pa besë.

“Ishte një udhëtim i heshtur, nuk flisnim dot se nuk mund të tërhiqnim vëmendje. Mami na shtrëngoi fort duart dhe na tha do shkojmë tek babi dhe nuk duhet të flasim dhe mbetëm të heshtura derisa mbërritëm në brigjet italiane.

“Kur zbritëm në Lece, na u desh të merrnim trenin që të na çonte drejt Romës dhe menduam që kur të arrinim aty do na priste babi, por ai nuk jetonte në Romë, kishe gjetur një sistemim së bashku me vëllezërit e tij në një provincë të Romës dhe nga provinca deri në Romë, duheshin disa minuta.

Arritëm të gjenim një kabinë telefonike për të telefonuar babin tek familja italiane ku babi qëndronte. Babi tha aty do rrini, do vijë unë së bashku me xhaxhi Petritin, me vëllanë e tij dhe do ju marrim, do dëgjoni një fishkëllimë dhe ata jemi ne.

Përqafimi me babin ishte çl ir im i madh, më në fund ia kishim hedhur dhe të fillonim një jetë të re.”

It was her fan, Marsela Cibukaj's special love story with Vitmar Basha

Nisi me një vallëzim nën shi", Marsela rrëfen dashurinë me Vitmarin - Liberale

/RDA News

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here