Masivi shkëmbor bie mbi një lokal, ka të lënduar

0
28

This post has already been read 16 times!

Mëngjesin e sotëm Shqipëria u përfshi nga reshje shiu të dendura të cila shkaktuan probleme në disa qytete të vendit.

Ndërkohë, për shkak reshjeve ka pasur dhe rrëshqitje të dherave dhe gurëve në disa zona të vendit.

Mësohet se për shkak të reshjeve të shiut ka pasur rrëshqitje të gurëve në Kaninë të Vlorë, ku për pasojë raportohet se ka mbetu i lënduar një person.

Gurët kanë rënë brenda ambientit të një lokali.

Rrëshqitje të dherave dhe rënie të gurëve ka pasur edhe në Sarandë , ku disa akse rrugore të saj vihet re prania e gurëve të mëdhenj, që fatmirësisht nuk kanë shkaktuar të lënduar.

/RDA News

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here