Detaje të reja janë zbardhur nga ngjarja që ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Vlorë, ku është grabitur një argjendari dhe më pas janë shënuar të shtëna me armë zjarri.

Deri më tani raportohet për një të arrestuar dhe një person të shpallur në kërkim nga Policia e Shtetit, i cili është larguar me një çantë me florinj. Dyshohet se autorët e grabitjes kanë përdorur plumba rikoshetë, por kanë mjaftuar për të shkaktuar panik në ajër.

Banorët e zonës kanë treguar gjithë kanë dëgjuar: Dëgjuam 3-4 të shtëna. 2 autorët kanë pasur një armë gjahu e tipit Shootgun, qëlluan me fishekë manovër. Ndërsa Policia ka sqaruar se nga ngjarja asnjë person nuk ka mbetur i plagosur.

 


Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here