Ka përfunduar numërimi i të gjithë numërimit të votave preferenciale të kandidatëve të të gjitha partive politike.

Nga radhët e PS-së, ndër emrat më të njohur në politikë që kanë mbetur jashtë janë: Pandeli Majko dhe Mimi Kodheli.

Majko ishte i renditur i 19-ti në listë, ndërsa PS siguroi në Tiranë 18 mandate. Kurse Kodheli ishte e renditur e 21-ta, por nuk arriti që të thyente dot herësin, sikurse Fatmir Xhafaj. Ky i fundit ndonëse ishte renditur i 23-ti arriti të thyente herësin duke i marrë kështu vendin edhe kryetarit të PS-së në Tiranë, Ervin Bushati.

Po ashtu edhe kandidati Ornaldo Rakipi, nga radhët e PS-së arriti që të thyente herësin dhe t’i merrte vendin Fidel Yllit, duke e nxjerrë këtë të fundit nga radhët e deputetëve.

Ndërsa nga radhët e PD-së, herësin e theu në Elbasan kandidati Luçiano Boçi, i cili arriti që t’i merrte vendin kandidatit Eugen Isaj.

LISTA FINALE:

Qarku Berat

 

PS 5 mandate

 

Hatixhe Konomi

 

Bardhyl Kollçaku

 

Fadil Nasufi

 

Nasip Naço

 

Blendi Klosi

 

PD 2 mandate

 

Tomor Alizoti

 

Kasëm Mahmutaj

 

Qarku Dibër

 

PD 3 mandate

 

Xhelal Mziu

 

Kreshnik çollaku

 

Dhurata Tyli(çupi)

 

PS 2 mandate

 

Lavdrim Krrashi

 

Aurora Mara

 

Qarku Durrës

 

PS 8 mandate

 

Milva Ekonomi

 

Alban Xhelili

 

Jurgis Çyrbja

 

Klodiana Spahiu

 

Ilir Ndraxhi

 

Rrahman Rraja

 

Lefter Koka

 

Edi Rama ose Ana Dhamo

 

PD 6 mandate

 

Edi Paloka

 

Agron Duka

 

Merita Bakiu

 

Oerd Bylykbashi

 

Ferdinant Xhaferaj

 

Andia Ulliri

 

Qarku Elbasan

 

PS 8 mandate

 

Evis Kushi

 

Klevis Xhoxhi

 

Besion Ajazi

 

Dasantila Tahiraj

 

Saimir Hasalla

 

Florenc Spaho

 

Luan Duzha

 

Taulant Balla

 

PD 6 mandate

 

Gazment Bardhi

 

Flutura Açka

 

Lefter Gështenja

 

Dashnor Sula

 

Zheni Gjergji

 

Luçiano Boçi

 

Qarku Fier

 

PS 9 mandate

 

Erion Braçe

 

Petro Koçi

 

Lindita Buxheli

 

Baftjar Zeqaj

 

Antoneta Dhima

 

Bujar Çela

 

Ismet Beqiraj

 

Tatiana Piro

 

Gramoz Ruçi hyn në Kuvend në vend të Bashkim Finos i cili nuk jeton më

 

LSI 1 mandat

 

Monika Kryemadhi ose Kejdi Mehmetaj

 

PD 6 mandate

 

Enkelejd Alibeaj

 

Eralda Bano(Tase)

 

Saimir Korreshi

 

Luan Baçi

 

Nustret Avdulla

 

Ilda Dhori

 

Qarku Gjirokastër

 

PS 3 mandate

 

Mirela Kumbaro

 

Laert Duraj

 

Bledar Çuçi

 

PD 1 mandat

 

Tritan Shehu

 

Qarku Kukës

 

PS 1 mandat

 

Gerta Duraku

 

PD 2 mandate

 

Flamur Hoxha

 

Isuf Çelaj

 

Qarku Lezhë

 

PS 3 mandate

 

Lindita Nikolla

 

Eduard Ndreca

 

Shpresa Marnoj

 

PD 4 mandate

 

Rezultatet finale të zgjedhjeve në kohë reale dhe të përditësuara nga burimi zyrtar KQZ këtë vit do të mund ti ndiqni në Dosja.al. Kliko për të parë platformën.

Mark Marku

 

Agron Gjekmarkaj

 

Lindita Metaliaj

 

Kastriot Piroli

 

Qarku Shkodër

 

PD 5 mandate

 

Helidon Bushati

 

Emilja Koliqi

 

Ramadan Likaj

 

Greta Bardeli

 

Zef Hila

 

PS 3 mandate

 

Edona Bilali

 

Paulin Sterkaj

 

Benet Beci

 

PSD 2 mandate

 

Gledis Çeliku

 

Meri Markiçi

 

LSI 1 mandat

 

Agron Çela

 

Qarku Vlorë

 

PS 8 mandate

 

Pranvera Resulaj

 

Anduel Tahiraj

 

Vullnet Sinaj

 

Anila Denaj

 

Niko Kuri

 

Ilir Metaj

 

Damian Gjiknuri

 

Edi Rama ose Teuta Ramaj

 

PD 4 mandate

 

Bujar Leskaj

 

Ina Zhupa

 

Fation Veizaj

 

Arbi Agalliu

 

Qarku Tiranë

 

PD 15 mandate

 

Lulzim Basha

 

Jorida Tabaku

 

Alfred Rushaj

 

Albana Vokshi

 

Sali Berisha

 

Agron Shehaj

 

Fatmir Mediu

 

Grida Duma

 

Shpëtim Idrizi

 

Belind Këlliçi

 

Vangjel Dule

 

Mesila Doda

 

Dashamir Shehi

 

Flamur Noka

 

Orjola Pampuri

 

PS 18 mandate

 

Luljeta Bozo

 

Najada Çomo

 

Ogerta Manastirliu

 

Arben Ahmetaj

 

Ulsi Manja

 

Etilda Gjonaj

 

Arben Pëllumbi

 

Elisa Spiropali

 

Belinda Balluku

 

Toni Gogu

 

Etjen Xhafaj

 

Ermonela Valikaj

 

Xhemal Qefalia

 

Klotilda Bushka

 

Alqi Bllako

 

Eduard Shalsi

 

Fatmir Xhafaj

 

Ornaldo Rakipi

 

PSD 1 mandat

 

Gertjan Deda

 

LSI 2 mandate

 

Monika Kryemadhi /Petrit Vasili

 

Erisa Xhixho

 

Qarku Korçë

 

PS-6 mandate

 

Enslemvera Zake

 

Blerina Gjylameti

 

Ilirian Pendavinji

 

Ilir Topi

 

Olta Xhaçka

 

Niko Peleshi

 

PD-5 mandate

 

Edmond Spaho

 

Sorina Koti

 

Ervin Salianji

 

Bledjon Nallbati

 

Seladin Jakupllari.

 

 


Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here