Categories: Uncategorized

“Me ike pa te dhene….. mezi po prisje te takoheshe me…” Gjergj Leka perlot te madh e te vogel pas humbjes së të ëmës:

Ai thotë se nuk kishte mundësi që t’i jepte lamtumirën e fundit, sakaq shton se ajo u largua nga kjo botë pikërisht në ditën kur i ati i Lekës kishte ditëlindjen.
Rozmari Jorganxhi

TIRANË- Gjergj Leka, ka reaguar pas vdekjes së nënës së tij dirigjentes shqiptare Rozmari Jorganxhi. Në një postim që ka bërë në rrjetet sociale kantautori ka rrënqethur me fjalët që i ka dedikuar të ëmës. Ai thotë se nuk kishte mundësi që t’i jepte lamtumirën e fundit, sakaq shton se ajo u largua nga kjo botë pikërisht në ditën kur i ati i Lekës kishte ditëlindjen.

“Me ike e nuk te dhashe puthjen e fundit……Mezi po prisje te bashkoheshe me babin dhe pikerisht sot ne ditelindjen e tij u ngjite lart. Mi bej hallall gjithe fajet…..“- shkruan ai në postimin e tij, ku bashkëngjitur e ka shoqëruar me foton e të ëmës.

rdadmin

Recent Posts

Surprizë/ Almeda Abazi dhe Tolgahan do të bëhen prindër për herë të dytë

Almeda Abazi është komentuar gjithmonë për thjeshtësinë e saj, jo vetëm në mediat shqiptare, por…

3 days ago

“Ndërsa shtrëngoja fëmijën tim të parë, humba të dytin”/ Meghan Markle zbulon çfarë i ndodhi në korrik

Dukesha e Sussex, Meghan Markle ka zbuluar se ka humbur një foshnjë në muajin korrik.…

3 days ago

Humbi dy vëllezërit nga Covid-19, pedagogu: Nuk prisnim që kolla t’i merrte jetën, u bllokua informacioni!

Afrim Osmani është pedagogu shqiptar, i cili humbi brenda pak orësh dy vëllezërit e tij.…

3 days ago

“Oj lavire, kam me…”/ Djali i deputetit shqiptar që kërcënonte të dashurën e të atit, merr postin e rëndësishëm

Flakron Shala, djali i deputetit Haxhi Shala, i cili është emëruar Konsull i Përgjithshëm në…

3 days ago

I prekur nga Covid-19, trajneri i Kukësit dërgohet me urgjencë në Turqi

Trajneri i Kukësit, Skënder Gega është dërguar me urgjencë në Turqi për kurim të specializuar…

3 days ago

Nuk ndalet koronavirusi, humb jetën një tjetër mjek

DIBER Një tjetër mjek nuk ka mundur ta fitojë betejën me COVID-19. Ka ndërruar jetë…

4 days ago