Categories: Uncategorized

Me lot ne sy burri perballe Eni Cobanit: Nuk me afrohen femijet prej teje

Bujar Petriti ka ardhur enkas nga Italia që të nxjerrë nga shtëpia djalin e tij Ilirjanin që ndodhet me arrest në shtëpi. Ai ndihet i turpëruar që i biri akuzohet për dhunë në familje.

Gjatë seancës ndërmjetësore “Shihemi në Gjyq”, tek E Diela Shqiptare, Ilirjani ka hedhur poshtë këto akuza, ku shprehet se nuk ka pasur arsye të dhunojë ish-bashkëshorten dhe se e gjithë kjo është e organizuar për t’ja marrë shtëpinë dhe të bëjë dokumentat në Francë.

Gjatë seancës, babai i tij Bujari është prekur për fëmijët e Ilirjanit ku shprehet se ka shumë kohë që nuk i ka parë dhe se i lutet Zotit që kur të japë shpirt të ketë pranë nipin dhe mbesën e tij.

Bujar Petriti: Nga veprimet që ke bërë ti karshi fëmijëve, ata më janë larguar edhe mua. I lutem Zotit të madh që kur të ma marrë shpirtin, t’i kem ato afër, more vesh çfaër ke bërë?

Ilirjan Petriti: Ata më janë larguar mua jo ty o ba.

Bujar Petriti: Çuni ka lindur në shtëpinë time ja ndjeja erën, si djalit ashtu edhe vajzës.

Ilirjan Petriti: O babi këto janë akuza të rreme, nuk kam pse ushtroj dhunë ndaj askujt.

Bujar Petriti: Unë jam gjyshi, Allahu mos ma marrtë shpirtin pa i patur ata pranë, t’i prek një herë me dorë.

Ilirjan Petriti: Edhe unë nuk kam se çfarë bëj o bab, është e rëndë që unë të dal këtu para publikut. Ata janë fëmijët e mi dhe nuk i hedh kurrë poshtë. /tvklan.al

rdadmin

Recent Posts

Surprizë/ Almeda Abazi dhe Tolgahan do të bëhen prindër për herë të dytë

Almeda Abazi është komentuar gjithmonë për thjeshtësinë e saj, jo vetëm në mediat shqiptare, por…

3 days ago

“Ndërsa shtrëngoja fëmijën tim të parë, humba të dytin”/ Meghan Markle zbulon çfarë i ndodhi në korrik

Dukesha e Sussex, Meghan Markle ka zbuluar se ka humbur një foshnjë në muajin korrik.…

3 days ago

Humbi dy vëllezërit nga Covid-19, pedagogu: Nuk prisnim që kolla t’i merrte jetën, u bllokua informacioni!

Afrim Osmani është pedagogu shqiptar, i cili humbi brenda pak orësh dy vëllezërit e tij.…

3 days ago

“Oj lavire, kam me…”/ Djali i deputetit shqiptar që kërcënonte të dashurën e të atit, merr postin e rëndësishëm

Flakron Shala, djali i deputetit Haxhi Shala, i cili është emëruar Konsull i Përgjithshëm në…

3 days ago

I prekur nga Covid-19, trajneri i Kukësit dërgohet me urgjencë në Turqi

Trajneri i Kukësit, Skënder Gega është dërguar me urgjencë në Turqi për kurim të specializuar…

3 days ago

Nuk ndalet koronavirusi, humb jetën një tjetër mjek

DIBER Një tjetër mjek nuk ka mundur ta fitojë betejën me COVID-19. Ka ndërruar jetë…

3 days ago