Më në fund e thanë, kjo është dieta më e mirë për të humbur peshë tek zona e barkut

Yndyra e tepërt çon në zhvillimin e sëm’undjeve të ze’mrës, di’abetit, mëlçisë së dh.jamosur. Ushqime të pasura me fibra janë zgjedhja ideale për njerëzit që luf’tojnë me ka’psllëkun dhe sigurojnë dietë të shëndetshme.Ushqimet e pasura me proteina sigurojnë energji të mjaftueshme për aktivitetet e përditshme.

Por nëse keni një pro’blem me mbipeshën, mosng’rënia e vakteve është gjëja e fundit që duhet të bëni.Nëse keni një ngjarje të rëndësishme së afërmi dhe e ndjeni të nevojshme ta keni trupin më në formë se kurrë, atëherë ne kemi zgjidhjen që ju duhet.Kjo është dieta mag’jike që ju duhet për të r’ënë në peshë në mënyrë të çm’endur, duke elim’inuar kështu 0.5 kg çdo ditë nga trupi juaj.Për rezultate të mira, kjo dietë me ujë është e rekomanduar të përdoret një herë në javë.

Mëngjesi:1 gotë e madhe ujë, 1 gotë lëng ose çaj;Ushqime të shpejta për mëngjes;1 gotë e madhe ujë, 1 gotë lëng ose çaj, fruta të ndryshme (varësisht stinës).Dreka:1 gotë e madhe ujë para ushqimit dhe 1 filxhan çaj pas vaktit të ngrënies;Dreka rekomandohet të përmbajë perime të freskëta të gatuara me uthull, vaj ulliri, limon dhe erëza për shije;Ullinjtë janë të lejuar gjithashtu.

Pasditja:1 gotë ujë, 1 filxhan çaj (ose 1 gotë lëng);Përveç kësaj mund të zgjidhni njërin nga këto opsione: 1 gotë qumësht, 1 filxhan kos, pak djathë pa kripë ose një frutë.

Darka:1 gotë e madhe ujë para vaktit të ngrënies dhe 1 filxhan çaji pas ngrënies.Për darkë rekomandohet të përdorni mish viçi ose pule, perime dhe fruta nëse dëshironi.Kujdes! Dieta nuk duhet të nd’iqet më shumë se një ditë në javë, sepse ajo shk’akton një çekuilibër në trup.

Share:

Author: rda

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *