Categories: Uncategorized

Me zërin që i dridhej dhe me lot në sy 33-vjeçarja shqiptare e tregon: Vjehrra e burri më binin me tigan, fëmijët më qajnë duan bukë

Historitë e dh unë s janë tipike në vendin tonë, e një të tillë sot në emisionin “Historia Ime” në Tv Klan, me lot në sy na e sjell një grua, një nënë e re 33-vjeçare e cila është përballur dhe ka s akr ifikuar çdo gjë në jetën e saj për familjen dhe 4 fëmijët e vegjël.

E martuar me shkuesi, e dh unu ar për 15 vite martesë pa asnjë mbështetje nga familja e saj. Ajo ka duruar varfërinë dhe dhunën nga bashkëshorti kundrejt saj dhe fëmijëve.

Pasi arrin të shp ëtojë nga dhu na dhe bashkëshorti futet në b u rg, ajo vazhdon të ndihet e r rezik uar dhe e f rik ësuar se çfarë do të ndodhë kur ai të jetë i lirë. 33-vjeçarja kërkon ndihmën e shtetit për veten dhe fëmijët e saj, të cilët janë në gjendje të rëndë ekonomike, aq sa rr ezi kojnë edhe mbijetesën.

/RDA News

rdadmin

Recent Posts

Surprizë/ Almeda Abazi dhe Tolgahan do të bëhen prindër për herë të dytë

Almeda Abazi është komentuar gjithmonë për thjeshtësinë e saj, jo vetëm në mediat shqiptare, por…

3 days ago

“Ndërsa shtrëngoja fëmijën tim të parë, humba të dytin”/ Meghan Markle zbulon çfarë i ndodhi në korrik

Dukesha e Sussex, Meghan Markle ka zbuluar se ka humbur një foshnjë në muajin korrik.…

3 days ago

Humbi dy vëllezërit nga Covid-19, pedagogu: Nuk prisnim që kolla t’i merrte jetën, u bllokua informacioni!

Afrim Osmani është pedagogu shqiptar, i cili humbi brenda pak orësh dy vëllezërit e tij.…

3 days ago

“Oj lavire, kam me…”/ Djali i deputetit shqiptar që kërcënonte të dashurën e të atit, merr postin e rëndësishëm

Flakron Shala, djali i deputetit Haxhi Shala, i cili është emëruar Konsull i Përgjithshëm në…

3 days ago

I prekur nga Covid-19, trajneri i Kukësit dërgohet me urgjencë në Turqi

Trajneri i Kukësit, Skënder Gega është dërguar me urgjencë në Turqi për kurim të specializuar…

3 days ago

Nuk ndalet koronavirusi, humb jetën një tjetër mjek

DIBER Një tjetër mjek nuk ka mundur ta fitojë betejën me COVID-19. Ka ndërruar jetë…

3 days ago