Media italiane ngre alarmin/ Shqiptaret me leket e pista po blene zemren e italise.

0
432

This post has already been read 428 times!

Një al.arm i ngritur nga mediat italiane, ngre një shqetësim shumë të madh në vendin fqinj. Mediat shkruajnë se shqiptarët po tentojnë të blejnë gjysmën e Venecias.

Ose për interes të tyre, ose për llogari të të tjerëve apo për të pastruar paratë e pista, ende nuk është e qartë.

“Il Gazzetino” shkaruan në një artikull të tijin se mbi kërkesën e shtuar të shqiptarëve për të blerë hotele dhe restorante në Venecia po hetojnë autoritetet kompetente.

Ata duan të kuptojnë nëse pas kërkesës së lartë të shqiptarëve për të blerë fshihen investime kapitalesh me prejardhje të dyshimtë, ose ricklim ndërkombëtar parash.

Në Venecia jetojnë rreth 1,450 shqiptarë, që për nga numri renditen të katërtit mes komuniteteve të huaja, ndërsa sipërmarrës shqiptarë në këtë territor janë rreth 360, të tretit në numër pas atyre kinezë e rumunë

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here