Mediat serbe nuk lënë gjë pa shkruar: Serbia do e përpi dhe Kosovën dhe Shqipërinë, do kthehet koha e dushmanit

0
34

This post has already been read 17 times!

Gazeta serbe Informs e njohur si përkrahëse e qeverisë në faqen e parë këtë të hënë ia ka kushtuar një shkrimi me doza të forta nacion ali zmi.

Valjevo Serbia. Srpska zastava! Serbian flag | Serbia travel, Serbia and  montenegro, Belgrade serbia

Informs shkuan se presidenti Vuçiç është duke e risjellë perandorinë e Dushanit. Kjo sipas kësaj gazete do të fusë në p anik boshnjakët edhe kroatët.

Ky shkrim vjen një ditë pasi ministri serb i mbrojtjes foli me doza të forta për atë se çfarë duhet të jetë Serbia.

Ndërkohë një tjetër gazetë serbe proqeveritare Telegraf thotë se shqiptarët duhet ti kapë pa niku.

“Serbia do të përpi Kosovën dhe Shqipërinë”.

/RDA News

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here