Mendoi se e mundi sëmundjen e ligë dhe po kërkonte fustan nusërie/ E pabesa u kthye dhe i mori jetën: Ishte 27 vjec, la një fëmijë jetim

0
14

Një 27-vjeçare, nënë e një djali ka ndërruar jetë nga k an ceri vetëm disa javë pasi mjekët i thanë se “ishte pastruar”.

Ashleigh Whitaker, lu ft oi me sëmundjen e njohur si “Ewing Sarcoma” për një vit dhe në dhjetor të vitit të kaluar i thanë se e kishte fituar b et ejën.

Partneri i saj, Mithcell Antrobus, 30 vjeç tha se e fejuara e tij ishte e gëzuar për të ardhmen dhe kishte filluar që të kërkonte për fustane dasmash për ceremoninë e tyre.

Megjithatë, gëzimi i tyre mori fund më 30 janar kur ajo nuk ndihej mirë dhe u dërgua me urgjencë në spital për të marrë trajtim mjekësor. Brenda pak orësh, mjekët i thanë se k a nc eri ishte rikthyer dhe një ditë më vonë, Ashleigh ndërroi jetë.

Ajo dhe Mitchell ishin bashkë prej 10 vitesh dhe kishin një djalë, të cilin e quajtën Jordan. I dëshpëruar nga kjo humbje, Mitchell tha: “Ashleigh ishte personi më i kujdesshëm dhe më i dashur që mund të njihje. Ajo ecte dhe thjesht e ndriçonte dhomën. Ajo i jepte energji pozitive kujtdo që e takonte.

.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here