Categories: Uncategorized

Mendoi se kishte gjetur online burrin me të cilin do kalonte jetën dhe ai i tha jam amerikan, por ai i mori të gjitha lekët: E la pa bukë

Një përshëndetje në një bisedë online ka mjaftuar për të nisur një lidhje dashuri, poashtu online, mes një të riu nga SHBA dhe një gruaje të moshës së mesme nga Shkupi.

Historia e dashurisë përfundoi online, pa asnjë takim mes çiftit, por me 40 mijë euro të humbura nga ana e shkupjanes, e cila qorrazi i ka besuar “bukuroshit nga amerika” dhe kujdesit të tij. “Ai më përshëndeti i pari. Filluam të komunikojmë çdo ditë.

Më pyeste a ke ngrënë mëngjesin, i thoja jo, nuk ha asnjëherë mëngjes. Ma kthente se nuk është mirë për shëndetin tim të mos ha mëngjes”, rrëfen gruaja nga Shkupi.

Pas një kohe ai ka shprehur dëshirë për të shkuar në Shkup, dhe i ka kërkuar para të dashurës nga Shkupi, e cila pa hamendje i ka dërguar 300 euro. Por, pasi ka marrë paratë, djaloshi është arsyetuar se për çështje objektive nuk mundet të niset për në Shkup. Siç raportojnë mediat maqedonase ky ka qenë kur thi i parë, pastaj kanë vijuar mas htrime tjera.

Shkupjania i ka besuar në vazhdimësi, duke i dërguar të holla. Madje ka marr edhe kre di dhe kur me vonesë ka kuptuar mashtrimin nga “djaloshi ame rikan” i ka ardhur turp të paraqesë rastin në pol ici.

/RDA News

rdadmin

Recent Posts

Surprizë/ Almeda Abazi dhe Tolgahan do të bëhen prindër për herë të dytë

Almeda Abazi është komentuar gjithmonë për thjeshtësinë e saj, jo vetëm në mediat shqiptare, por…

13 hours ago

“Ndërsa shtrëngoja fëmijën tim të parë, humba të dytin”/ Meghan Markle zbulon çfarë i ndodhi në korrik

Dukesha e Sussex, Meghan Markle ka zbuluar se ka humbur një foshnjë në muajin korrik.…

13 hours ago

Humbi dy vëllezërit nga Covid-19, pedagogu: Nuk prisnim që kolla t’i merrte jetën, u bllokua informacioni!

Afrim Osmani është pedagogu shqiptar, i cili humbi brenda pak orësh dy vëllezërit e tij.…

13 hours ago

“Oj lavire, kam me…”/ Djali i deputetit shqiptar që kërcënonte të dashurën e të atit, merr postin e rëndësishëm

Flakron Shala, djali i deputetit Haxhi Shala, i cili është emëruar Konsull i Përgjithshëm në…

13 hours ago

I prekur nga Covid-19, trajneri i Kukësit dërgohet me urgjencë në Turqi

Trajneri i Kukësit, Skënder Gega është dërguar me urgjencë në Turqi për kurim të specializuar…

13 hours ago

Nuk ndalet koronavirusi, humb jetën një tjetër mjek

DIBER Një tjetër mjek nuk ka mundur ta fitojë betejën me COVID-19. Ka ndërruar jetë…

1 day ago