Menduat se vera iku? Jo këtë javë temperaturat do të rriten shumë, ja sa gradë do të shkojnë

0
24

This post has already been read 21 times!

Temperaturat kanë shënuar një ulje graduale gjatë orëve të mëngjesit dhe të mbrëmjes por vazhdojnë të qëndrojnë të larta gjatë orëve të mesditës.

Mot me diell dhe i nxehtë – ALSAT-M

Kësaj vale të nxehtë afrikane do t’i vijë fundi së shpejti. E shtuna dhe e diela e kësaj fubdjave do të pësojnë ngritje solide të mëtutjeshme të temperaturave dhe ato maksimalet fare lehtë mund të arrijnë dhe tejkalojnë shifrën 30 gradë Celsius.

Pra, para nesh është një fundjavë mjaft e nxehtë për përjetuar edhe ndonjë ditë të nxehtë tropikale para vjeshtës dhe dimrit që po afron.

Rrebeshe shiu me vetëtima dhe bubullimë priten në fillim të javës së ardhshme, por prapë do të mbetet relativisht nxehtë.

Pas kalimit të ciklonit të javës së ardhshme, përsëri gjatë Tetorit mund të përjetojmë temperatura të larta për stinën në të cilën ndodhemi aktualisht.

mot i nxehte | Droni.al

/RDA News

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here