Mëngjesin e sotëm humbi babain e tij, gazetari i njohur shqiptar prek me dedikimin e tij

0
13

Gazetari Aleksandër Çipa humbi mëngjesin e sotëm babain e tij pas luftës me një sëmundje të rëndë. Babai i tij, Lefter Çipa ishte një pet i njohur vlonjat dhe i konsideruar nga të gjithë si princi i Polifonisë shqiptare.

Mes dhimbjes së madhe gazetari Aleksandër Çipa nuk ka gjetur dot fjalët për humbjen e njeriut të tij të shtrenjtë. “Lamtumirë’, shkruan Çipa teksa ka publikuar foton e babait të tij.

.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here