Merrni masat, deri në datën 12 tetor kufiri do rrije i mbyllur….merret vendimi për të gjithë ne

0
395

This post has already been read 389 times!

Qeveria greke ka marrë vendimin për të mbajtur mbyllur kufirin edhe 12 ditë me Shqipërinë.

Masa do të jetë e vlefshme deri më 12 tetor teksa në Greqi probleme ka vetëm rajoni i Atikës, dhe shpërthimet e infektimeve nga COVID-19 janë në kryeqytet, Athinë.

Por duket se kjo ka prekur edhe Shqipërinë, teksa do të vijojë rregulli i mëparshëm me 300 qytetarë që lejohen të kalojnë nga Kapshtica brenda 24 orëve dhe 750 nga Kakavija, me test negativ PCR për COVID-19, vërtetim të përkthyer dhe formularin PFL grek.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here