Categories: Uncategorized

Mësuesja 9-vjecares ben ” per nje leke” Erion Veliajn: Nuk mund ta besoj dot që t’i e bëre këtë ndaj meje dhe familje sime, si t’ua them nxënësve

Një status dërr mues për kryebashkiakun e Tiranës ka mbërritur nga një mësuese e shkollës 9-vjeçare “Jeronim de Rada”, në Tiranë.

Në një shkrim të ghatë ajo ka de mas kuar propagandën e Veliajt she shton se i vjen t urp se duhet të gënjejë nxënësit e saj për mash trimet e kryebashkiakut. Ajo ka akuz uar sërish kryetarin e bashkisë së Tiranës për sul me të ulëta, duke rr ëmuar simpatitë politike të familjarëve dhe të afërmve të saj, si shenjë ha kmar rje për letrën e hapur që publikoi ditën e parë të nisjes së shkollës, më 14 shtator.

SHKRIMI I PLOTË

Për miqtë e mi,

Kanë kaluar dy javë nga një letër e hapur që bëra duke iu drejtuar Kryetarit të Bashkisë së Tiranës pas gënje shtrave të vazhdueshme që artikuloi në fjalimin e mbajtur në inaugurimin e shkollës “Jeronim de Rada” në Tiranë dhe përgojimit të figurës sime prej mësueseje duke e lidhur ndjesinë time dhe emrin tim me politikën.

Për këdo nga ju që më njeh në këto vite e di mirë se punën time unë e bëj pa kërkuar vëmendjen e askujt. Por kur Kryetari i Bashkisë vijon edhe pas dy javësh të përsërisë të njëjtat gënjeshtra, më lind detyrimi t’u shpjegoj miqve të mi se sa keq të bën të ndihesh një kryebashkiak që gë njen.

/RDA News

rdadmin

Recent Posts

Surprizë/ Almeda Abazi dhe Tolgahan do të bëhen prindër për herë të dytë

Almeda Abazi është komentuar gjithmonë për thjeshtësinë e saj, jo vetëm në mediat shqiptare, por…

3 days ago

“Ndërsa shtrëngoja fëmijën tim të parë, humba të dytin”/ Meghan Markle zbulon çfarë i ndodhi në korrik

Dukesha e Sussex, Meghan Markle ka zbuluar se ka humbur një foshnjë në muajin korrik.…

3 days ago

Humbi dy vëllezërit nga Covid-19, pedagogu: Nuk prisnim që kolla t’i merrte jetën, u bllokua informacioni!

Afrim Osmani është pedagogu shqiptar, i cili humbi brenda pak orësh dy vëllezërit e tij.…

3 days ago

“Oj lavire, kam me…”/ Djali i deputetit shqiptar që kërcënonte të dashurën e të atit, merr postin e rëndësishëm

Flakron Shala, djali i deputetit Haxhi Shala, i cili është emëruar Konsull i Përgjithshëm në…

3 days ago

I prekur nga Covid-19, trajneri i Kukësit dërgohet me urgjencë në Turqi

Trajneri i Kukësit, Skënder Gega është dërguar me urgjencë në Turqi për kurim të specializuar…

3 days ago

Nuk ndalet koronavirusi, humb jetën një tjetër mjek

DIBER Një tjetër mjek nuk ka mundur ta fitojë betejën me COVID-19. Ka ndërruar jetë…

4 days ago