Mjekja shqiptare infektohet me koronavirus, mbyllet spitali në këtë qytet

0
19

This post has already been read 17 times!

Një qendër shëndetësore në Sarandë është mbyllur ditën e sotme dhe shkak është bërë një rast me Covid.

Shqipëri, 4 viktima dhe 124 raste të reja me koronavirus

Pozitive mësohet se ka rezultuar mjekja pediatre e Qendrës Shëndetësore në spitalin e Sarandës. Për rrjedhojë është bërë karantinimi i familjes së mjekes njëherësh edhe i infermiereve të kësaj qendre dhe dezinfektimi i zonës së Qendrës.

Ndërkohë që ka nisur he timi epidemiologjik i rasteve.

4 raste të reja me koronavirus në Shqipëri, shkon në 6 numri i të prekurve  – A2 CNN

/RDA News

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here