Mjeku i madh shqiptar humb jetën nga Covid-19/ I biri përlot me fjalët: Kam prova! Ja si Najada Çomo refuzoi t’i jepte shërbim tek Infektivi!

0
12

Një ditë pasi humbi babain e tij nga COVID-19, mjekun e nderuar neurolog Ali Kuqi, djali i tij po ashtu mjek ka bërë një denoncim të fortë për spitalin COVID 1.

Kuqo akuzon shefen e Infektivit, Najada Çomon se nuk i ka ofruar shMjkrbimin mjekësor të nevojshëm babait të tij pranë spitalit Covid.

Ai shkruan gjithashtu se ka prova që vërtetojnë se Çomo nuk ia ka shtruar të atin e infektuar në spitalin Covid (Infektivi).

“Babait tim profesor i nderuar i Neurologjise dhe ish mjekmi QSUNT dhe mua si mjek qe punoj ne QSUNT na u refuzua sherbimi prane spitalit Covid 1 nga shefja Najada. Dhe une disponoj te gjitha provat e refuzimit te sherbimit prej saj,”- shihet që shkruan Altin Kuqo.

Reagimin mjeku e bëri në një postim të faqes zyrtare e QSUNT, reagimi i cili ka sjellë shumë komente nga kolegët e tij.

.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here