Mos u nisni për në këtë rrugë, ja çfarë parashikohet të ndodhë, merrni masa nëse do kaloni aty

0
18


Nese doni te shijoni deboren e dendur ne Verilindje te vendit kete fundjave duhet te beni shume kujdes.

Prej mbremjes se djeshme Qarku i Korçës është përfshirë nga reshjet e dendura të dëborës.

Dëborëpastrueset janë duke hapur rrugën Korçë-Dardhë. Pritet që gjatë natës në këto zona të ketë reshja të mëdha dëbore, që në këto zona do të arrij deri në 50 cm.

Ndonëse kontraktorët janë në rrugë për pastrim dhe kriposje, reshjet vazhdojnë në disa zona të shoqëruara edhe me erë.

Qarkullimi rekomandohet me zinxhirë në rrugën e Qafa e Qarrit , rrugën e Dardhës, rrugën e Voskop – Voskopoje për mjetet e vogla.

Shërbimi meteoalb parashikon që në të gjithë Shqipërinë do të ketë reshje dëborë, përfshi edhe Tiranën.


LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here