Categories: Uncategorized

Mot i paqëndrueshëm, temperatura të larta dhe stuhi: Si nis java nesër

Dita e sotme do të dominohet nga vranësira mesatare deri të dendura, ku në zonën e Shkodrës do të ketë shi me stuhi për shkak të masave ajrore të paqëndrueshme. Temperaturat do të jenë me rritje në mëngjes edhe në mesditë.

Zona malore 14/29 gradë celsius.

Zona e ulët 16/32 gradë celsius.

Zona pranë bregdetit 19/32 gradë celsius.

Ditën e Hënë moti do të jetë i paqëndreshëm me vranësira dhe reshje shiu me stuhi të përqëndruara në veriperëndim dhe verilindje. Era do të jetë me intesitet të lartë me shpejtësi mbi 20 m/sek dallgëzimi do të jetë 5-6 ballë. Temperaturat do të jenë me rënie në mesditë.

/RDA News

rdadmin

Recent Posts

Surprizë/ Almeda Abazi dhe Tolgahan do të bëhen prindër për herë të dytë

Almeda Abazi është komentuar gjithmonë për thjeshtësinë e saj, jo vetëm në mediat shqiptare, por…

2 days ago

“Ndërsa shtrëngoja fëmijën tim të parë, humba të dytin”/ Meghan Markle zbulon çfarë i ndodhi në korrik

Dukesha e Sussex, Meghan Markle ka zbuluar se ka humbur një foshnjë në muajin korrik.…

2 days ago

Humbi dy vëllezërit nga Covid-19, pedagogu: Nuk prisnim që kolla t’i merrte jetën, u bllokua informacioni!

Afrim Osmani është pedagogu shqiptar, i cili humbi brenda pak orësh dy vëllezërit e tij.…

2 days ago

“Oj lavire, kam me…”/ Djali i deputetit shqiptar që kërcënonte të dashurën e të atit, merr postin e rëndësishëm

Flakron Shala, djali i deputetit Haxhi Shala, i cili është emëruar Konsull i Përgjithshëm në…

2 days ago

I prekur nga Covid-19, trajneri i Kukësit dërgohet me urgjencë në Turqi

Trajneri i Kukësit, Skënder Gega është dërguar me urgjencë në Turqi për kurim të specializuar…

2 days ago

Nuk ndalet koronavirusi, humb jetën një tjetër mjek

DIBER Një tjetër mjek nuk ka mundur ta fitojë betejën me COVID-19. Ka ndërruar jetë…

2 days ago