Moti i keq, bashkia apel qytetarëve: Shmangni të gjitha lëvizjet me makinë, paralajmërime për…

0
27

This post has already been read 19 times!

Moti i keq me shira të rrëmbyer e erë të fortë ka përfshirë vendin tonë prej disa ditësh.

Meteorologët kanë paralajmëruar për përmbytje si pasojë e reshjeve të dendura të shiut, ndërsa bashkia e Vlorës i ka bërë një apel qytetarëve të saj.

Me një shënim në facebook, bashkia i kërkon qytetarëve të shmangin të gjitha lëvizjet me makina për shkak të shirave të dendur dhe erërave të forta.

“Paralajmërimet e meteorologëve për përmbytje, na bëjnë të jemi të kujdesshëm”, thuhet në njoftim.

Postimi i plotë:

Duke parë kushtet e motit nê Vlorë, por edhe në të gjithë vendin, do ju luteshim të shmangnit të gjitha lëvizjet me makina për shkak të shirave të dendur dhe erërave të forta. Paralajmërimet e meteorologëve për përmbytje, na bëjnë të jemi të kujdesshëm.

Kujdesuni për veten dhe familjarët tuaj!

Për çdo nevojë vendosni kontakt me Ujësjellës Kanalizimet dhe Shërbimet publike të Bashkisë.

/RDA News

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here