Moti i keq mbërrin në Kosovë, qyteti përfshihet nga stuhi e fortë dhe breshëri

KOSOVË

Moti i keq ka përfshirë disa shtete të Europës duke shkaktuar humbje jete dhe dëme të mëdha, ndërsa edhe në Rajonin e Ballkanit pritet të ketë përkeqësim.

Qyteti i Skënderajt në Kosovë është përfshirë sot nga një stuhi me erë të fortë rreshje shiu dhe breshëri.

Edhe Shërbimi Meteorologjik Ushtarak parashikon përkeqësim të motit për vendin tonë, me rreshje shiu në formë shtrëngatash, kryesisht në zonat malore dhe kodrinore.
Share:

Author: rda

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *