Categories: Uncategorized

Moti i keq në Itali, reshje të dendura dhe erëra të forta

ITALI

Moti i keq ka goditur Italinë. Erëra të forta, shira të dendur dhe dëbora e pazakontë kanë qenë prezent në pjesën më të madhe të së dielës  në veçanti duke ndikuar në zonën qendrore dhe jugore të vendit.

Disa zona janë evakuuar për shkak të rrëshqitjeve të dherave.

Mbrojtja Civile ka bërë të ditur se duke filluar nga e diela në mbrëmje reshjet e shiut janë të mundshme, madje shumë intensive dhe të shoqëruara me breshër, rrufe dhe erë të fortë, në Emilia-Romagna dhe Veneto.

Stuhi pritet gjithashtu në Abruzzo, Molise, Friuli Venezia Giulia, Veneto dhe Emilia-Romagna. Nga orët e para të mëngjesit të së hënës reshjet do të prekin Sardenjën, Lazion e Jugut, Campania, Bazilikata dhe Kalabri.

/RDA News

rdadmin

Recent Posts

Surprizë/ Almeda Abazi dhe Tolgahan do të bëhen prindër për herë të dytë

Almeda Abazi është komentuar gjithmonë për thjeshtësinë e saj, jo vetëm në mediat shqiptare, por…

2 days ago

“Ndërsa shtrëngoja fëmijën tim të parë, humba të dytin”/ Meghan Markle zbulon çfarë i ndodhi në korrik

Dukesha e Sussex, Meghan Markle ka zbuluar se ka humbur një foshnjë në muajin korrik.…

2 days ago

Humbi dy vëllezërit nga Covid-19, pedagogu: Nuk prisnim që kolla t’i merrte jetën, u bllokua informacioni!

Afrim Osmani është pedagogu shqiptar, i cili humbi brenda pak orësh dy vëllezërit e tij.…

2 days ago

“Oj lavire, kam me…”/ Djali i deputetit shqiptar që kërcënonte të dashurën e të atit, merr postin e rëndësishëm

Flakron Shala, djali i deputetit Haxhi Shala, i cili është emëruar Konsull i Përgjithshëm në…

2 days ago

I prekur nga Covid-19, trajneri i Kukësit dërgohet me urgjencë në Turqi

Trajneri i Kukësit, Skënder Gega është dërguar me urgjencë në Turqi për kurim të specializuar…

2 days ago

Nuk ndalet koronavirusi, humb jetën një tjetër mjek

DIBER Një tjetër mjek nuk ka mundur ta fitojë betejën me COVID-19. Ka ndërruar jetë…

3 days ago