Moti merr një tjetër kthesë, pas dëborës ja çfarë do të ndodhë në vendin tonë…

0
15

Ditët e fundit të motit i kemi shijuar shumë së fundmi sidomos për shkak të reshjeve të dëborës që mbuluan disa qytete shqiptare përfshi dhe Tiranën. Ky fenomen pritej shumë në kryeqytet, aty ku dëbora godet rrallë duke na bërë që t’i shijojmë shumë ditët e dimrit.

Megjithatë, moti po merr një kthesë të papritur dhe këtë e ka konfirmuar sot “Meteoballkan”. Ditët e ardhshme do të jenë me kthjellime e vranësira të pakta dhe me rritje graduale të temperaturave. Vranësirat nuk do të mungojnë dhe temperaturat e ulta do të ndihen më shumë gjatë mëngjesit dhe orëve të mbrëmjes.

Po ashtu nga Evropa Perëndimore tani kemi krijimin ë një anticikloni shumë të fuqishëm i cili përmban ajrin e thatë.

.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here