Një 19-vjeçar shqiptar ka ndërruar jetë si pasojë e një aksi denti të rëndë me motor mbrëmjen e 2 prillit në Piombino Dese të Italisë.

Studenti i Liceut Alessio Bariamcanaj ishte duke udhëtuar me motor ‘Yamaha 125’ kur u përplas me një shtyllë, duke pësuar fra ktura të rënda në trup.

Ai u transportua menjëherë me helikopter në spitalin e Trevizos në Itali, por fatkeqësisht nuk mundi dot t’u mbijetojë plagëve të marra nga përplasja e fortë dhe ndërroi jetë mëngjesin e 3 prillit.

Alessio jetonte në Piombino Dese, në zonën e Padova sëbashku me familjen e tij. Ai luante futboll në ekipin lokal të Piombino.

.


Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here