Categories: Uncategorized

Mrekullia ndodh! Pas disa vitesh e martuar 37-vjeçarja lind trinjaket: Jam njeriu më lumtur në botë!

Një çift nga Britania e Madhe, kishin vite që ishin të martuar por ende nuk e kishin mirëpritur në jetën e tyre fëmijë.

Ata shpenzuan mijëra euro trajtime në “fek ondim invitro”, por edhe pas pesë seancave, gruaja e identifikuar si Niamh ende nuk mbeste shtatzëne. Naimh dhe bashkëshorti i saj Jeff, humbën çdo shpresë dhe nxitën mendimin që të gjenin një nënë zëvendësuese.

Por pak para se të ndiqnin këtë rrugë, mrekullia ndodhi dhe Naimh filloi të përjetonte simptomat e para të shtatzënisë. Pas një vizite tek mjeku, 37-vjeçarja Niamh, mësoi se mbante në bark trinjakë të gjinisë femër. Vajzat erdhën në jetë në dhjetorë të vitit 2019 dhe njihen me emrat, Molly, Chole dhe Megan.

“Jeta është plot me ngjyra tani. Thjesht kam familjen që gjithmonë kam ëndërruar. Kam menduar gjithmonë që nuk do të kisha fëmijë, por kur mëson se do të sjellësh në jetë tre të tillë, është një ndjenjë e mrekullueshme. Unë nuk kisha para në herën e fundit që aplikova fekondimin invitro, por babai më thirri dhe më tha se ka depozituar në llogarinë time bankare shifrën e 7,600 eruove, aq sa është edhe kosto e kësaj ndërhyrjeje. Kur mora këtë lajm shpërtheva në lot. Tani di të them se jam njeriu më i lumtur në botë”, u shpreh Naimh.

/RDA News

rdadmin

Recent Posts

Surprizë/ Almeda Abazi dhe Tolgahan do të bëhen prindër për herë të dytë

Almeda Abazi është komentuar gjithmonë për thjeshtësinë e saj, jo vetëm në mediat shqiptare, por…

3 days ago

“Ndërsa shtrëngoja fëmijën tim të parë, humba të dytin”/ Meghan Markle zbulon çfarë i ndodhi në korrik

Dukesha e Sussex, Meghan Markle ka zbuluar se ka humbur një foshnjë në muajin korrik.…

3 days ago

Humbi dy vëllezërit nga Covid-19, pedagogu: Nuk prisnim që kolla t’i merrte jetën, u bllokua informacioni!

Afrim Osmani është pedagogu shqiptar, i cili humbi brenda pak orësh dy vëllezërit e tij.…

3 days ago

“Oj lavire, kam me…”/ Djali i deputetit shqiptar që kërcënonte të dashurën e të atit, merr postin e rëndësishëm

Flakron Shala, djali i deputetit Haxhi Shala, i cili është emëruar Konsull i Përgjithshëm në…

3 days ago

I prekur nga Covid-19, trajneri i Kukësit dërgohet me urgjencë në Turqi

Trajneri i Kukësit, Skënder Gega është dërguar me urgjencë në Turqi për kurim të specializuar…

3 days ago

Nuk ndalet koronavirusi, humb jetën një tjetër mjek

DIBER Një tjetër mjek nuk ka mundur ta fitojë betejën me COVID-19. Ka ndërruar jetë…

4 days ago