Një lajm tejet i hidhur për muzikën boterore. Bëhet me dije se ka ndërruar jetë në moshën 70-vjeçare Patrick Juvet.

Ai është ndër emrat më të famshëm të muzikës europiane dhe ndërkombëtare, që u bë shumë popullor me këngë si ‘i Love America’ dhe ‘Lady Nicht’, në vitet 80-të.

Këngëtari me origjinë zvicerane është gjetur pa jetë në apartamentin e tij në Barcelone, ku jetonte.


Previous articleShtrëngata dhe rrufe, vjen ndryshim i papritur i motit, ja cfare thone sinoptikanet

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here