Ndodh çudia e madhe, lind qengji me 5 këmbë/ Do habiteni se si ecën ai

0
30
Marshall Bowey with his five legged, six footed lamb

This post has already been read 25 times!

Banorët e një fshati të vogël në perëndim të Australisë, janë habitur së tepërmi pasi në një fermë atje ka lindur një qengj i rrallë me pesë këmbë.

Ky fenomen aspak i zakontë ka ndodhur në fshatin Kojonup. Sipas mediave, ka qenë fermeri Marshall Bowey ai që vuri re lindjen e pazakontë.

“Ne ishim duke pritur lindjen e qengjave, kur pamë se njëri prej tyre ishte me pesë këmbë. Nuk kam asnjë ide se çfarë e shkakton një gjë të tillë, nuk jam hasur asnjëherë me një gjë të tillë më parë” tha Bowey.

Më tej Bowey tha se qengji ka lindur në një peshë optimale dhe është në gjendje të mirë shëndetësore.

The Kojonup five-legged, six-footed lamb… – 6PR

 

/RDA News

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here