Ndryshon skema e pagesës së mjekëve dhe infermierëve në Shkodër, jep lajmin Manastirliu

0
9
Ministrja Ogerta Manastirliu nga Shkodra tha se tashmë, me hapjen e pavijoneve Covid edhe në spitalin e Durrësit dhe të Shkodrës, nga dita e djeshme, mjekët e infermierët që do të trajtojnë pacientët me k.oronav.irus do të marrin bonusin njësoj si mjekët në spitalet Covid në Tiranë.

“Me futjen në sistemin e pacientëve covid, si spitale covid futen dhe në sistemin e bonuseve të gjithë mjekët e infermierët. Sa i përket bonueseve, të gjithë spitalet rajonale që kanë trajtuar raste post covid apo të dyshuara ne në bazë të punës i kemi shpërblyuer me bonues në bazë të ngarkesës që kanë pasur”.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here