Nëna nuk ia fal vetes/ Biri nënës më tha hajde më co ti o ma, po unë isha e lodhur: Ky është 18 vjeçari shqiptar që dha shpirt në mes të rrugës- Edhe gurët po e qajnë

0
14


Një i ri shqiptar ka humbur jetën. E ditur bëhet Alessio, 18 vjeç, humbi jetën pasi motori me të cilin udhëtonte doli nga rruga. E gjithë ngjarja ndodhi 3 kilometra larg shtëpisë.

“E kam v r ar ë unë”, shprehet mes lotësh Denada Bariamcanaj. “Më kërkoi: ‘Mama më dërgo ti’, por unë i thashë që isha e lodhur. Çfarë kam bërë, çfarë kam bërë”, shprehet ajo.

Alessio Bariamcanaj ishte student në një lice. Ai v d iq të dielën në mëngjes. Të premten pasdite, Alessio mori motorin për të shkuar tek një mik i tij, Gianluca. Edhe ky i fundit ndiqte studimet në të njëjtën shkollë me të.

Të dy kishin rënë dakord që të vazhdonin stërvitjen së bashku. “U lutëm dhe shpresuam gjithë natën”, thanë ata.

.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here