Categories: Uncategorized

Nëna tregon hallin e saj të madh: Kapa burrin duke u larë me vajzën e vogël, ishte pa rroba nuk di si t’ia bëj tani kam merak mos e ka….

Të jesh prind është ndodhshta detyra më e vështirë për një njeri. Ata duan shumë kujdes dhe pas sjellë një fëmijë në jetë çdo gjë ndryshon.

Një grua ka ndarë historinë e saj me të gjithë, pasi ajo është në merak të madh për vajzën e saj. Ajo ka kapur ish- burrin e saj duke u larë pa rroba me vajzën e vogël dhe është në merak të madh për këtë gjë, pasi ka fri kë se mos vajzës i ndodh ndonjë gjë e keqe.

Ajo e ka ndarë histrinë e saj në një grup në rrjetet sociale për vajzat e reja. Madje ajo ka folur edhe me një psikologe për këtë gjë. Psikologia e ka këshilluar të flasë me shërbimet sociale.

Catherine Bergeret-Amselek, psikoanaliste, nga ana e saj, këshillon që të mos merrni zakon që të ekspo zoheni lak uriq para fëmijëve tuaj. Sipas saj, këta të fundit janë të vëmendshëm ndaj detajeve nga mosha 2 vjeç. Për këtë arsye, ajo beson se është më mirë që zbulimi i gjinisë të kundërt të mos ndodhë me prindërit e tyre. Gjithashtu këshillohet që prindërit moas t’i puthin fëmijët e tyre të vegjël në buzë.

/RDA News

rdadmin

Recent Posts

Surprizë/ Almeda Abazi dhe Tolgahan do të bëhen prindër për herë të dytë

Almeda Abazi është komentuar gjithmonë për thjeshtësinë e saj, jo vetëm në mediat shqiptare, por…

3 days ago

“Ndërsa shtrëngoja fëmijën tim të parë, humba të dytin”/ Meghan Markle zbulon çfarë i ndodhi në korrik

Dukesha e Sussex, Meghan Markle ka zbuluar se ka humbur një foshnjë në muajin korrik.…

3 days ago

Humbi dy vëllezërit nga Covid-19, pedagogu: Nuk prisnim që kolla t’i merrte jetën, u bllokua informacioni!

Afrim Osmani është pedagogu shqiptar, i cili humbi brenda pak orësh dy vëllezërit e tij.…

3 days ago

“Oj lavire, kam me…”/ Djali i deputetit shqiptar që kërcënonte të dashurën e të atit, merr postin e rëndësishëm

Flakron Shala, djali i deputetit Haxhi Shala, i cili është emëruar Konsull i Përgjithshëm në…

3 days ago

I prekur nga Covid-19, trajneri i Kukësit dërgohet me urgjencë në Turqi

Trajneri i Kukësit, Skënder Gega është dërguar me urgjencë në Turqi për kurim të specializuar…

3 days ago

Nuk ndalet koronavirusi, humb jetën një tjetër mjek

DIBER Një tjetër mjek nuk ka mundur ta fitojë betejën me COVID-19. Ka ndërruar jetë…

3 days ago